موسسه حقوقی دهکده جهانی تابان

طراحی و راه اندازی سامانه نوبت دهی اینترنتی شعب دادگستری استان کرمان

یدالله موحد در جلسه شورای معاونین دادگستری کل استان کرمان، با اشاره به پیگیری اجرای ایده کمک‌های مومنانه ازسوی بسیج کارکنان و بسیج حقوقدانان افزود: این طرح در ادامه در سایر حوزه‌های قضایی نیز اجرایی شده و کمک‌های جمع آوری شده نیز در بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

وی تصریح کرد: جمع آوری کمک‌ های مومنانه یک برنامه کشوری و مبتنی بر فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی است و امیدواریم در شرایط کنونی کشور و با توجه به مشکلاتی که به دلیل شیوع بیماری کووید ۱۹ ایجاد شده، در حد توان خود به جامعه هدف کمک کنیم.

رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه آمادگی لازم برای جمع آوری کمک‌های مومنانه و توزیع آن‌ها در بین مردم را دارد، گفت: مردم کشور در اوج تلخی‌های ویروس کرونا با اجرای رزمایش کمک مومنانه صحنه‌های شیرین و غرورآفرینی را رقم زده اند و دستگاه قضایی در این زمینه همراه و همگام با جامعه پیش خواهد رفت.

موحد در ادامه با اشاره به طراحی و راه اندازی سامانه نوبت دهی اینترنتی شعب دادگستری استان کرمان، خاطرنشان کرد: تمامی شعب و حوزه‌های قضایی امکان اتصال به این سامانه را دارند تا از مراجعات متفرقه متقاضیان جلوگیری شده و ضمن کاهش مراجعات غیرضروری افراد، تسهیل و سرعت در پاسخگوئی به مراجعان محقق شود.

وی اظهار داشت: سامانه نوبت دهی اینترنتی شعب دادگستری استان کرمان با هدف جلوگیری از تراکم جمعیت متقاضیان در فضای کنونی ناشی از بیماری کووید ۱۹ راه اندازی شده است.

رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه، در این سامانه باید اطلاعات لازم به صورت کامل در اختیار افراد قرار گیرد، گفت: این سامانه در مرحله ابتدایی برای نوبت دهی اینترنتی ملاقات‌های مردمی رییس کل دادگستری اجرایی شده بود و در فاز دوم در بین مراجعان به محاکم، شعب اجرای احکام و ... اجرایی می‌شود.

موحد ادامه داد: با طراحی و اجرای صحیح سامانه نوبت دهی اینترنتی شعب دادگستری استان کرمان، وضعیت بسیار خوبی حاصل شده و نظم لازم در رسیدگی به پرونده‌ها ایجاد خواهد شد.

وی بر اولویت بندی شعب برای پیوستن به سامانه نوبت دهی اینترنتی شعب دادگستری استان کرمان تأکید کرد و گفت: اگر بتوانیم همکاران و مراجعان به دستگاه قضایی را با استفاده از سامانه‌های نوین مقید به نظم بیشتر و حرکت‌های قانونمند و سیستماتیک کنیم، نتایج بسیار خوبی حاصل خواهد شد و روند پاسخگوئی به مردم با وضعیت بهتری انجام می‌شود.

رییس شورای قضایی استان کرمان اظهار داشت: لازم است که سامانه نوبت دهی اینترنتی شعب دادگستری استان کرمان بر اساس اولویت‌ها در شعب و محاکم قضایی اجرایی شده و طی سه ماه آینده تکمیل شود.